Informacje

38 ZAMBROWSKA PIESZA PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ POJEDNANIA W HODYSZEWIE
25-26 SIERPNIA 2023 ROKU


INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW

 1. Pielgrzymka ma charakter religijny.
 2. Na pielgrzymkę będzie można zapisywać się w salce katechetycznej przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie (wikariat) od 23 sierpnia (środa) do 24 sierpnia (czwartek) po każdej Mszy Świętej wieczornej lub na trasie Pielgrzymki.
 • 23 sierpniaśroda: po Mszy Świętej wieczornej, ok 18.40 – zapisy na Pielgrzymkę w salce Domu Parafialnego przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.
 • 24 sierpnia – czwartek: o godzinie 18.00 – Msza Święta pielgrzymkowa, połączona ze spowiedzią pielgrzymkową; zapisy na Pielgrzymkę w salce Domu Parafialnego przy Parafii Trójcy Przenajświętszej
  w Zambrowie.
 • 25 sierpnia – piątek 00 – 7.45 – zapisy na Pielgrzymkę w salce Domu Parafialnego przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie; 8.00 Msza Święta, Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie; 9.15 – po Mszy wymarsz na trasę Pielgrzymki; 10.00 – Laskowiec, 12.00 – Jabłonka Kościelna, 14.30 – Osipy za Kamianką, 16.00 – Wysokie Mazowieckie, 18.00 – Brzóski Brzezińskie – powrót autokarami na nocleg do Zambrowa.
 • 26 sierpnia – sobota: 6.00 – odjazd autokarów spod kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, 45 – wymarsz z Brzósek Brzezińskich, skwer przy krzyżu; 8.30 – Dąbrówka Kościelna; 10.40 – Kostry Noski, 12.20 – Nowe Piekuty, 14.50 – Hodyszewo, 16.15 – Krynica, 17.15 – powrót do Zambrowa.
 1. Na trasę prosimy zabrać ze sobą: leki, modlitewnik, różaniec, śpiewnik pielgrzymkowy, dobre buty, stosowny ubiór, jedzenie, płaszcz przeciwdeszczowy, czapkę od słońca.
 2. Udział osób nieletnich w pielgrzymce:
 • do lat 15 – wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna
 • 16 – 18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców bądź w towarzystwie pełnoletniego opiekuna.
 1. Wyżywienie: każdy zapewnia sobie we własnym zakresie.
 2. Nocleg: Na Pielgrzymce nie jest przewidywany nocleg z piątku na sobotę, pielgrzymi autokarami lub transportem własnym na noc wracają do Zambrowa, jeśli pielgrzymi zechcą nocować w Brzóskach Brzezińskich, powinni nocleg zapewnić we własnym zakresie, dla tych pielgrzymów zapewniamy transport bagażu w obie strony. Można będzie go zdać na samochód bagażowy 25 sierpnia w piątek w godzinach 7.00 – 7.45. Bagaż z namiotem, materacem, śpiworem i wszystkim co potrzebne do nocnego spoczynku zostanie odtransportowany na miejsce noclegu, po noclegu bagaż wraca do Zambrowa (salka – Dom Parafialny przy parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej). Uwaga: organizatorzy nie odpowiadają za bagaż pielgrzyma – proszę nie zabierać na jedną noc rzeczy niepotrzebnych i wartościowych. Proszę podpisać bagaż: imię i nazwisko, adres, telefon.
 3. Wpisowe: należy wpłacić przy zapisie w Sekretariacie Pielgrzymki.
 4. Powrót: autokarami, na które bilety będą wydawane w Sekretariacie Pielgrzymki lub transportem własnym. 
 5. Uwaga: Tylko zapisani Pielgrzymi na listę w Sekretariacie Pielgrzymki i posiadający podstemplowaną Legitymację Pielgrzyma mogą uczestniczyć w Pielgrzymce. Pielgrzymi będą ubezpieczeni od nieszczęśliwych wypadków. Służby Pielgrzymkowe mają prawo poprosić Pielgrzyma o okazanie Legitymacji Pielgrzyma. Osoby nie posiadające Legitymacji Pielgrzyma będą proszone o opuszczenie Pielgrzymki.