Informacje

39 ZAMBROWSKA PIESZA PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ POJEDNANIA W HODYSZEWIE
23-24 SIERPNIA 2024 ROKU


INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW

 1. Pielgrzymka ma charakter religijny.
 2. Na pielgrzymkę będzie można zapisywać się w salce w Domu Parafialnym przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie od 21 sierpnia (środa) do 22 sierpnia (czwartek) po każdej Mszy Świętej wieczornej lub na trasie Pielgrzymki. Przy zapisach konieczne będzie podanie czy Pielgrzym nocuje w Brzóskach Brzezińskich czy wraca do domu na noc.
 • 21 sierpniaśroda: po Mszy Świętej wieczornej, ok 18.40 – zapisy na Pielgrzymkę w salce Domu Parafialnego przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.
 • 22 sierpnia – czwartek: o godzinie 18.00 – Msza Święta pielgrzymkowa, połączona ze spowiedzią pielgrzymkową; zapisy na Pielgrzymkę w salce Domu Parafialnego przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.
 • 23 sierpnia – piątek 00 – 7.45 – zapisy na Pielgrzymkę w salce Domu Parafialnego przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie; przyjmowanie bagaży na nocleg. 8.00 Msza Święta, Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie; 9.15 – po Mszy wymarsz na trasę Pielgrzymki; 10.00 – Laskowiec, 12.00 – Jabłonka Kościelna, 14.30 – Osipy za Kamianką, 16.00 – Wysokie Mazowieckie, 18.30 – Brzóski Brzezińskie – nocleg/powrót autokarami na nocleg do Zambrowa.
 • 24 sierpnia – sobota: 6.00 – odjazd autokarów spod kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, 6.45 – wymarsz z Brzósek Brzezińskich, skwer przy figurce Matki Bożej; 8.30 – Dąbrówka Kościelna; 10.40 – Kostry Noski, 12.20 – Nowe Piekuty, 14.50 – Hodyszewo, 16.15 – Krynica, 17.15 – powrót do Zambrowa; odbiór bagaży w salce w Domu Parafialnym przy parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.
 1. Na trasę prosimy zabrać ze sobą: leki, modlitewnik, różaniec, śpiewnik pielgrzymkowy, dobre buty, stosowny ubiór, jedzenie, płaszcz przeciwdeszczowy, czapkę od słońca.
 2. Udział osób nieletnich w pielgrzymce:
 • do lat 15 – wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna
 • 16 – 18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców bądź w towarzystwie pełnoletniego opiekuna.
 1. Wyżywienie: każdy zapewnia sobie we własnym zakresie.
 2. Nocleg: Jeśli zbierze się odpowiednia ilość osób przewidziany jest nocleg z piątku na sobotę, będą też zorganizowane autokary powrotne dla osób, które będą chciały wrócić na noc do domu. Pielgrzymi, którzy zostaną na nocleg powinni zabrać ze sobą rzeczy potrzebne do nocowania: śpiwór itp., dla tych pielgrzymów zapewniamy transport bagażu w obie strony. Można będzie go zdać na samochód bagażowy 23 sierpnia w piątek w godzinach 7.00 – 7.30. Bagaż z namiotem, materacem, śpiworem i wszystkim co potrzebne do nocnego spoczynku zostanie odtransportowany na miejsce noclegu, po noclegu bagaż wraca do Zambrowa (salka – Dom Parafialny przy parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej). Uwaga: organizatorzy nie odpowiadają za bagaż pielgrzyma – prosimy nie zabierać na jedną noc rzeczy niepotrzebnych i wartościowych ze względu na ograniczoną ilość miejsca w samochodach bagażowych. Proszę podpisać bagaż: imię i nazwisko, adres, telefon.
 3. Wpisowe: należy wpłacić przy zapisie w Sekretariacie Pielgrzymki. Uwaga: mimo, że wpisowe nie pokrywa kosztów organizacji Pielgrzymki sprawy finansowe nie mogą być przeszkodą w uczestnictwie w Pielgrzymce, jeśli masz problemy finansowe – zgłoś to w Sekretariacie postaramy się pomóc.
 4. Powrót: autokarami, na które bilety będą rozprowadzane w Sekretariacie Pielgrzymki lub transportem własnym. Uwaga – będą zorganizowane autokary powrotne z piątku na sobotę do Zambrowa, które rano w sobotę także dowiozą pielgrzymów do Brzósek oraz autokary w sobotę, dla osób, które chcą dołączyć tylko w sobotę do Pielgrzymki. Bilety na autokary: piątek/sobota i sobota będzie można nabyć wyłączanie po okazaniu Legitymacji Pielgrzyma (nie będzie można kupić biletów w sobotę rano na dojazd do Pielgrzymki – bilety proszę nabywać w tygodniu).

 5. Uwaga: Ze względów bezpieczeństwa tylko zapisani Pielgrzymi na listę w Sekretariacie Pielgrzymki i posiadający podstemplowaną Legitymację Pielgrzyma mogą uczestniczyć w Pielgrzymce. Pielgrzymi będą ubezpieczeni od nieszczęśliwych wypadków. Służby Pielgrzymkowe będą prosić na trasie pielgrzymki Pielgrzyma o okazanie Legitymacji Pielgrzyma. Osoby nie posiadające Legitymacji Pielgrzyma nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce i będą zawracane z trasy Pielgrzymki. 
 6. Zgodnie z Regulaminem Pielgrzymki pkt 16. Pielgrzym zapisujący się na Pielgrzymkę wyraża zgodę na przetwarzane swoich danych osobowych służących do celów organizacji Pielgrzymki.